خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض کشاورزان یونانی علیه دولت

نظرها
اعتراض کشاورزان یونانی علیه دولت
اندازه متن Aa Aa

نزدیک به دو هزار کشاورز یونانی در خیابانهای آتن علیه افزایش مالیات بر در آمد و کاهش کمکهای دولتی تظاهرات کردند. چهارشنبه نمایندگان سندیکاهای کشاورزی این کشور با وزیر کشاورزی در این باره دیدار و گفتگو می کنند.

یکی از آنها می گوید: «شرایط ما هر روز بدتر می شود. ما دیگر نمی توانیم نیازهای خانواده مان را برآورده کنیم. مالیات بر درآمد گزاف و بیهوده افزایش پیدا کرده است.»

یک کشاورز یونانی هم می گوید: «درد ما این است که شرکتهای بزرگ تمام محصولاتمان را ارزان می خرند و گران می فروشند و ما از پس نیازهای اولیه خانواده برنمی آییم. دولت هم سوبسیدهای اساسی را برداشته است و کمکی نمی کند.»

یونان از سه شنبه وارد مذاکرات با شرکای اروپایی و نهادهای مالی این قاره شده است تا راه حلی برای پرداخت بدهیهای این کش.ور بیابد. به گفته همکار ما در آتن یونانی ها پس از ۷ سال سختگیریهای اقتصادی خسته و خشمگین هستند و نتیجه آن را در حیابانها می بینیم. مالیات ها روزبروز افزایش و حقوق مستمری بگیران کاهش پیدا می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.