خبر فوری
This content is not available in your region

ویولون مشهور توتنبرگ پس از دهه ها به صدا درآمد

نظرها
ویولون مشهور توتنبرگ پس از دهه ها به صدا درآمد
اندازه متن Aa Aa

ویولونی مشهور متعلق به «رومن توتنبرگ» ویولونیستی نامدار پس از دهه ها خاموشی و فراموشی، ۱۳ ماه مارس در سالن کنسرتی خصوصی در نیویورک به صدا در آمد.

میرا ونگ، شاگرد توتنبرگ می گوید: «زدن این ساز برایم در میان جمع برای اولین بار بسیار مهم است، معجون و آمیخته ای از احساسات؛ احساس تحت فشار بودن، لذت، و اندوه بسیار که او هرگز دیگر این ساز را نخواهد دید و نخواهد شنید. ای کاش امروز با ما بود.»

این ویولن ساختۀ آنتونیو استرادیواری، ویولونساز مشهور ایتالیایی است. امروزه تنها ۵۵۰ ساز و ویولون دست ساز وی در جهان موجود است. شش سال پیش یک ویولون دست ساز وی در حراجی به قیمت ۱۵.۹ میلیون دلار فروش رفت.

رومن توتنبرگ، ویلون نواز لهستانی-آمریکایی این ویولون را در سال ۱۹۴۳ میلادی خریده بود. ویلون سال ۱۹۸۰ میلادی پس از کنسرتی در کمبریج ماساچوست به سرقت رفت و آقای توتنبرگ تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۲ میلادی ویولون محبوبش را هرگز ندید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.