وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رقابت پاریس و لس آنجلس برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۴

 نظرها
رقابت پاریس و لس آنجلس برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۴
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پاریس یا لس آنجلس، رقابت بین این دو شهر برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۴ پایاپای است. پاریس آخرین بار در سال ۱۹۲۴ میزبان بازیها بوده است. از آن زمان تاکنون در چهار دوره نامزد شده است و در سه دوره میزبانی را از دست داده است. فرانسویها کاندیدای میزبانی المپیک سال ۲۰۱۲ را با یک رای کمتر از لندن از دست دادند.

توما استنگه دارنده سه مدال طلای المپیک در رشته قایقرانی از فرانسه مسئول برگزاری و سازماندهی این بازیها است. او کمیته بین المللی المپیک را تهدید می کند و می گوید: «تمام تلاشمان را برای میزبانی بازیها در سال ۲۰۲۴ کرده ایم، در واقع دهکده المپیکی که می سازیم تنها برای سال ۲۰۲۴ خواهد بود. و همچنین تکرار می کنم این چهارمین بار است که پاریس نامزد میزبانی بازیها می شود یا ۲۰۲۴ یا هیچ وقت. این آخرین باری است که پاریس میزبان بازیها می شود. از این پس پاریس و فرانسه عملکرد دیگری خواهند داشت.»

پیش از برزیل در سال ۲۰۱۶، لندن و پیش از آن پکن میزبان بازیها بودند و حالا پس از برگزاری این بازیها در سال ۲۰۲۰ در توکیو از لحاظ منطقی لس آنجلس شانس بیشتری برای میزبانی بازیها خواهد داشت.