خبر فوری

پاپ خطاب به رهبران اروپا: امید را در قلب نهادهایتان قرار دهید

نظرها
پاپ خطاب به رهبران اروپا: امید را در قلب نهادهایتان قرار دهید
اندازه متن Aa Aa

همزمان با مراسم شصتمین سالگرد امضای معاهده رم، معاهده تشکیل دهنده جامعه اقتصادی اروپا رهبران کشورها و مقامات عالی نهادهای اروپایی در واتیکان حاضر شدند.

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان میزبان این مراسم بود. وی در سخنرانی با اشاره به حمله لندن گفت: «رنج یک نفر، رنج همه است.»

رهبر کاتولیک های جهان افزود: «اروپا زمانی امید را می یابد که بشر را در مرکز و قلب نهادهایش قرار دهد. مطمینم که این مستلزم توجه و اعتماد به صدای افراد، گروهها و مردمی است که اتحادیه را تشکیل داده اند. متاسفانه شاهد شکاف میان مردم و نهادهای اروپایی هستیم.» وی افزود: «عوامگرایی نتیجه خودخواهی است که همه چیز را در یک دایره باطل و بسته قرار می دهد.» رهبر کاتولیک های جهان در بخش دیگری از سخنانش گفت: «اروپایی فکر کنید تا بتوانیم خطراتی را که در مقابلمان قرار گرفته اند شکست دهیم.»

آنتونیو تایانی، رییس پارلمان اروپا نیز در به بحران های اروپا پرداخت و از تروریسم به عنوان یکی از مهمترین چالش ها یاد کرد. وی گفت: «ما می توانیم تروریسم را شکست دهم، مساله مهاجرت، مشکلات اقتصادی و بحران بیکاری جوانان را حل کنیم، تنها اگر به ارزش هایی که ما را متحد کرده باز گردیم و آنرا مد نظر قرار دهیم.»

قرار است مراسم دیگری روز شنبه با حضور رهبران بیست و هفت کشور عضو و مقامات بلندپایه نهادهای اروپایی در رم، پایتخت ایتالیا برگزار شود.

بیش از سه هزار نیروی پلیس تامین امنیت مراسم را بر عهده دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.