خبر فوری

دونالد ترامپ دموکرات ها را مسئول شکست لایحه جدید بیمه همگانی دانست

 نظرها
دونالد ترامپ دموکرات ها را مسئول شکست لایحه جدید بیمه همگانی دانست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در واکنش به شکست طرح بیمه همگانی اش که قرار بود طرح اوباماکر را لغو و جایگزین آن شود، دموکرات های کنگره را سرزنش کرد و آنها را مسئول این شکست دانست. او معتقد است که زمان باعث شکست طرح اوباما و بازگشت خزنده دموکرات ها به سوی طرح او می شود.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «بهترین کاری که از نظر سیاسی می توانیم انجام دهیم این است که بگذاریم اوباماکر منفجر شود. الان هم در حال انفجار است. بسیاری از ایالات مشکلات بزرگی دارند. تقریبا همه ایالات با مشکلات بزرگی مواجه اند.»

دونالد ترامپ همچنین افزود: «در حال حاضر احتمالا اصلاحات مالیاتی را انجام خواهیم داد که می توانست زودتر انجام شود اما این لایحه بیمه می توانست بهتر نتیجه بدهد اگر می توانستیم پشتیبانی دموکرات ها را تا حدی داشته باشیم.»

شکست تصویب لایحه بیمه همگانی دونالد ترامپ در کنگره نخستین آزمون عمده برای دولت جدید آمریکا به شمار می رود که پیشتر وعده تغییرات عمده را از طریق تصویب لوایح در کنگره داده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.