وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پیام اصلی نشست گروه هفت در ایتالیا: «اتحاد در برابر حکومت های سوریه و روسیه»

 نظرها
پیام اصلی نشست گروه هفت در ایتالیا: «اتحاد در برابر حکومت های سوریه و روسیه»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اوضاع سوریه در کانون توجه نشست روز دوشنبه وزیران خارجه کشورهای عضو گروه هفت در لوکای ایتالیا بود. پیام روشن حاضران در این نشست اتحاد در برابر حکومت های سوریه و روسیه بود.

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا که با لغو سفرش به مسکو خشم روسیه را برانگیخته، خواستار اعمال تحریم هایی علیه مقام های ارشد نظامی دو کشور شده است. او در این ارتباط گفت: «همانطور که می دانید روسها تنها یک انتخاب دارند یا چسبیدن به حکومت اسد است در هر شکل آن، حکومتی سمی که مردمش را مسموم می کند و سابقه روسیه را نیز خراب می کند. و یا اینکه با بقیه دنیا همکاری کنند.»

همزمان نشست وزیران انرژی گروه هفت در رم برای رسیدن به توافقی در زمینه تغییرات آب و هوایی هم بدون نتیجه پایان یافت. در حاشیه این نشست گروهی از فعالان مدنی در حوزه محیط زیست و انرژی با تجمع در بیرون از ساختمان اجلاس مخالفت خود را با سیاست های قدرت های بزرگ بویژه آمریکا ابراز داشتند.