خبر فوری

الیزه در انتظار بانوی اول فرانسه

 نظرها
الیزه در انتظار بانوی اول فرانسه
اندازه متن Aa Aa

کاخ الیزه پس از پیروزی امانویل ماکرون به عنوان هشتمین رییس جمهوری فرانسه از سال ۱۹۵۸ میلادی برای میزبانی از برژیت ترونیو به عنوان بانوی اول این کشور آماده می شود.

چشم‌های میلیون‌ها فرانسوی به رسانه‌ها دوخته شده تا درباره همسر ۶۴ ساله رییس جمهوری منتخب اطلاعات بیشتری کسب کنند. چهره‌ای که تفاوت سنی ۲۴ ساله‌اش با آقای ماکرون این حس کنجکاوی را تحریک می کند.

گمانه زنی‌ها درباره شخصیت و عملکرد وی از هم اکنون در جامعه فرانسه آغاز شده است. آیا برژیت ترونیو، به چهره‌ای محبوب و به یادماندنی در میان زنان این کشور بدل خواهد شد.

کاترین سواب، سردبیر هفته نامه پاری مچ می گوید: «برژیت ماکرون به عنوان بانوی نخست حتما مورد هجوم قرار خواهد گرفت. بنابراین از تصویر او به طور حتم انتقاد می شود. همزمان با نقد، بتی هم از او ساخته می شود که اجتناب ناپذیر است. با این حال او شخصیت ویژه‌ای دارد، با هوش و زیرک است و نخواهد لغزید. او تجربه زندگی‌ای را دارد که از او فردی قابل احترام ساخته است.»

عابد منصور شاعر و شهروند پاریس می گوید: «به نظرم ماکرون بسیار تحت تاثیر همسرش بوده است و به همین دلیل او هنوز با وی سر می کند. گمان نمی کنم که همسرش خود را درگیر سیاست کند به جای آن شاید در امور خیریه و کارهای غیرانتفاعی فعال شود.»

رییس جمهوری منتخب فرانسه در سال ۲۰۰۷ میلادی با برژیت که پیش تر معلم‌اش بود، ازدواج کرد و حالا در ۳۹ سالگی صاحب ۷ نوه است. برژیت پیشینه‌ای در سیاست ندارد و گمان نمی رود که قصدی هم برای آزمودن بخت خود در این ورطه داشته باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.