خبر فوری

فریاد منتسب به رهبر مخالفان در زندان ونزوئلا: شکنجه‌‎ام می کنند

 نظرها
فریاد منتسب به رهبر مخالفان در زندان ونزوئلا: شکنجه‌‎ام می کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با تداوم تظاهرات ضددولتی در ونزوئلا انتشار ویدئوی منتسب به لئوپولدو لوپز از رهبر مخالفان که از زندانی نظامی در کاراکاس پایتخت خطاب به همسرش فریاد می زند خبر ساز شده است. در این ویدئو آقای لوپز به لیلیان تنتوری از زندان به همسرش فریاد می زند که شکنجه می شود.

لئوپولدو لوپز، از حزب اراده مردم، حزب مخالف دولت ونزوئلا به اتهام تحریک مردم به آشوب در تظاهرات ضددولتی به ۱۴ سال حبس محکوم شده است. اتهام اولیه وی قتل و ارتکاب اقدامات تروریستی بود که بعداً به تحریک به آشوب تقلیل یافت.

سازمان عفو بین الملل لئوپولدو لوپز را محبوسی می خواند که بخاطر وجدان آگاهش به بند کشیده شده است.

دولت نیکولاس مادرو، رئیس جمهوری ونزوئلا و میراث دار هوگو چاوز با تدام اعتراضات روزهای سختی را می گذراند.

مخالفان می گویند از ماه آوریل تاکنون ۷۵ نفر در جریان اعتراضات کشته شده اند. آخرین قربانی جوان ۲۲ ساله ای بنام دیوید خوزه والنیلا است که روز پنجشنبه به گفته دولت به همراه معترضان قصد حمله به حصار پایگاه هوایی لاکارلوتا را داشته و با شلیک گلوله پلاستیکی نیروهای امنیتی از فاصله نزدیک کشته شده است. معترضان در این روز و در مسیر خود دو کامیون و یک موتورسیکلت را به آتش کشیده بودند.

پدر دیوید خوزه والنیلا خواهان تحقیق و پاسخ رسمی دولت در خصوص مرگ فرزند خود است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.