خبر فوری
This content is not available in your region

غرق شدن پناهجویان روهینگیایی در رودخانه مرزی میانمار و بنگلادش

نظرها
غرق شدن پناهجویان روهینگیایی در رودخانه مرزی میانمار و بنگلادش
اندازه متن Aa Aa

نگهبانان ساحلی بنگلادش جسد ۲۰ تن از پناهجویان روهینگیایی را که قصد داشتند از طریق رودخانه مرزی از میانمار به بنگلادش بگریزند، یافتند. در میان غرق شدگان، اجساد زنان و کودکان نیز مشاهده می‌شود.

با بالا رفتن تعداد پناهجویانی که از میانمار به بنگلادش پناه آورده‌اند، دولت بنگلادش با افزایش تدابیر امنیتی سعی در جلوگیری از ورود پناهجویان و بازگرداندن آنان به میانمار دارد.

اهالی روهینگیا، اقلیت مسلمان میانمار ساکن ایالت راخین در چندسال گذشته تحت خشونت‌های بی‌سابقه از سوی بودائیان این کشور هستند.

براساس گزارش‌های رسمی، با شدت گرفتن خشونت‌ها علیه این اقلیت مسلمان، تاکنون نزدیک به ۱۸ هزارنفر از اقوام روهینگیا از میانمار گریخته و به بنگلادش پناه برده‌اند.

امدادرسانی به آسیب‌دیدگان در ایالت راخین با مشکلات عدیده‌ای همراه است و بسیاری از فعالین حقوق بشری اهل میانمار در مقابل این جنایت بزرگ سکوت اختیار کرده‌اند.

دفتر آنگ سان سوچی، مشاور دولتی و سخنگوی رئیس جمهوری میانمار با انتشار بیانیه‌ای این اقلیت مسلمان را «تروریست‎های تندرو» خواند و امدادگران بین‌المللی را به همراهی با تروریست‌ها در کشورش متهم کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.