خبر فوری
This content is not available in your region

کشته شدن ۲۴ سرباز سومالیایی در حمله الشباب به یک پایگاه نظامی مرزی

نظرها
کشته شدن ۲۴ سرباز سومالیایی در حمله الشباب به یک پایگاه نظامی مرزی
اندازه متن Aa Aa

گروه اسلامگرای الشباب روز دوشنبه اعلام کرد شبه نظامیان این گروه با حمله به شهر مرزی «بلد هائو» سومالی در منطقه مرزی با کنیا ۲۴ سرباز سومالیایی را کشته اند. با این حال مقامات نظامی سومالی تاکنون تنها کشته شدن ۱۰ سربازرا تایید کرده اند.

به گزارش رویترز در این حمله ابتدا بمب گذار انتحاری الشباب یک خودرو را در نزدیکی پایگاه نظامی نیروهای سومالیایی منفجر کرده و سپس شبه نظامیان این گروه به سربازان مستقر در این پایگاه حمله ور شدند. این شیوه در سال‌های گذشته به کرات در حملات جنگجویان اسلام‌گرا و به‌ویژه گروه داعش در سوریه و عراق به کار رفته است.

محمد عبداللهی از فرماندهان نظامی این منطقه به رویترز گفته است: «ما با انفجار یک خودرو هنگام صبح بیدار شدیم و سپس درگیری ها آغاز شد.»

این فرمانده از کشته شدن ۷ شبه نظامی الشباب در این درگیری ها خبر داده و گفته است شمار کشته شدگان دو طرف در حال افزایش است.

یک مغازه دار در شهر بلد هائو به رویترز گفته است که او ابتدا صدای انفجار مهیبی را شنیده و سپس تیراندازی بین دو طرف آغاز شده است. او افزوده است که الشباب این پایگاه نظامی، ایستگاه پلیس و بیشتر بخش های شهر را تصرف کرده است.

این مغازده دار همچنین گفته است که تیراندازی در بخش های بیرونی شهر به گوش می رسد.

الشباب یک گروهی شبه نظامی اسلامگرا است که بدنبال حاکم کردن تفسیری سختگیرانه از شریعت اسلامی در سومالی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.