خبر فوری
This content is not available in your region

انتخابات زودهنگام ژاپن همزمان با رسیدن طوفان شدید آغاز شد

نظرها
انتخابات زودهنگام ژاپن همزمان با رسیدن طوفان شدید آغاز شد
اندازه متن Aa Aa

انتخابات زودهنگام ژاپن به طور رسمی از روز یکشنبه در این کشور آغاز شد. انتخابات زود هنگام در حالی صورت می‌گیرد که در ماه سپتامبر سال جاری شینزوآبه، نخست‌وزیر راستگرای ژاپن ، پارلمان این کشور را منحل اعلام کرد. گرچه زمان انتخابات، پیش‌تر روز یکشنبه بیست و دوم اکتبر اعلام شده بود، ولی به‌دلیل پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر رسیدن یک طوفان سهمگین به ژاپن، شینزوآبه از مردم خواسته بود که چند روز زودتر برای رای‌گیری به محل صندوق‌های رای بروند. در ژاپن می‌توان چند روز زودتر از موعد رسمی انتخابات، رای داد.

دولت گفته که علی‌رغم بارش شدید باران در روز یکشنبه، میزان مشارکت مردم در این روز و تا این لحظه (۱۲.۲۴ درصد) در نسبت با انتخابات پارلمانی سال ۲۰۱۴ (۱۱.۰۸ درصد) بالاتر بوده است.

حزب راست‌گرای لیبرال-دموکرات به رهبری آقای آبه در این انتخابات بخت بالایی برای پیروزی داراست.

بیشتر بخوانید:چرا نخست‌وزیر ژاپن تصمیم به برگزاری انتخابات زود‌هنگام گرفت؟

پیروزی حزب وی در انتخابات پارلمانی فرصتی بی بدیل در اختیار رهبر راست‌گرا با گرایش‌های میهن‌پرستانه ژاپن می دهد. دولت وی خواهد توانست با بازبینی قانون اساسی از تعهدات خود در زمینه نداشتن یک ارتش منظم نظامی پس از جنگ جهانی دوم خارج شود. بر اساس قانون اساسی ژاپن، این کشور حق داشتن یک ارتش منظم را ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.