وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

گارد ملی روسیه از رهبران مناطق محافظت می‌کند

 نظرها
گارد ملی روسیه از رهبران مناطق محافظت می‌کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس جمهوری روسیه دستور داده است تا از این پس فرمانداران و رهبران دولت فدرال در مناطق مختلف روسیه تحت محافظت نظامیان نخبه گارد ملی این کشور قرار گیرند.

دولت روسیه پیشنهاد چنین طرحی را مطرح کرده است و نمایندگان پارلمان باید برای اجرایی شدن به آن رای بدهند. با توجه به سلطه تاثیرگذار حامیان ولادیمیر پوتین در پارلمان می توان اطمینان داشت که این طرح به تصویب خواهد رسید. گارد ملی سال گذشته راه اندازی شد و تحت نظر یکی از فرماندهان مورد اعتماد رئیس جمهوری روسیه ویکتور زولوتوف است.

آقای زولوتوف یکی از جوانترین فرماندهان ارتش روسیه است که به نظر می رسد طی اصلاحات اساسی در سطوح رهبران نظامی روسیه به محبوبیت رسیده است. فرماندهان ارتش روسیه به دستور رئیس جمهوری این کشور منصوب می شوند و ولادیمیر پوتین دو سالی است که از نامهای جدید و جوان در سطوح بالای ارتش روسیه استفاده می کند. تا قبل از این تنها رئیس جمهوری و نخست وزیر و اعضای اصلی کابینه روسیه تحت نظر و محافظت گارد ملی این کشور بوده اند.