وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

موتو جی پی؛ مارک مارکز چهارمین قهرمانی جهان را جشن گرفت

 نظرها
موتو جی پی؛ مارک مارکز چهارمین قهرمانی جهان را جشن گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مارک مارکز برای چهارمین بارعنوان قهرمانی مسابقات جهانی اتوموبیلرانی، موتوجی پی را از آن خود کرد.

راننده اسپانیایی تیم هوندا که صدر جدول کلی را در اختیار داشت روز یکشنبه در آخرین مرحله از رقابتهای فصل در والنسیای اسپانیا به دلیل کناره گیری آندریا دوویتسیوزو، رقیب ایتالیایی اش عملا به چهارمین عنوان قهرمانی در این مسابقات طی پنج فصل گذشته دست یافت.


رقابت بر سر مکان نخست جدول کلی و قهرمانی فصل پس از آن میان موتورسوار اسپانیایی و ایتالیایی نزدیک و حساس تر شد که آندریا دوویتسیوزو مسابقه پیست مالزی را فتح کرد و مارکز جایگاهی بهتر از چهارمی نصیبش نشد.

دوویتسیوزو، راننده تیم دوکاتی که پیش از این مسابقه با ۲۱ امتیاز اختلاف پایین تر از مارکز در مکان دوم جدول کلی قرار داشت برای برخورداری از بخت قهرمانی بایست حتما پیست والنسیا را فتح می کرد اما کنار رفتن او از مسابقه در پنج دور مانده به پایان خیال مارکز را برای قهرمانی راحت کرد.

مارکز بیست و چهار ساله در نهایت پایین تر از دانیل پدروسا، هموطن و هم تیمی اش و نیز یوهان زارکو فرانسوی، راننده تیم یاماها در جایگاه سوم این مسابقه قرار گرفت تا با مجموع ۲۹۸ امتیاز قهرمانی خود را در خانه جشن بگیرد.


راننده اسپانیایی تیم هوندا پیشتر دوبار در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ به ترتیب در مسابقات با موتور ۱۲۵« سی سی» و «موتور۲ » قهرمانی جهان عنوان نخست را به خود اختصاص داده بود.