خبر فوری
This content is not available in your region

مقامات آرژانتین از احتمال وقوع انفجار در زیردریایی مفقود شده سخن می گویند

نظرها
مقامات آرژانتین از احتمال وقوع انفجار در زیردریایی مفقود شده سخن می گویند
اندازه متن Aa Aa

بنا به اعلام مقامات آرژانتین در روز آخرین تماس زیردریایی ناپدیده این کشور با پایگاه خود انفجاری در محدوده جغرافیایی این زیردریایی رخ داده است.

این زیردریایی با ۴۴ سرنشین از روز ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) با پایگاه خود تماس نگرفته است. بنا به اعلام نیروی دریایی آرژانتین بررسی های انجام شده در اتریش نشان می دهد که «واقعه ای غیرعادی، کوتاه و شدید، مشابه انفجار که منشاء هسته ای نداشته» رخ داده است.

به دنبال اعلام رسمی این خبر موجی از تاثر و اندوه بستگان ۴۴ سرنشین این زیردریایی را در بر گرفت. همسر یکی از سرنشینان این زیردریایی اظهار داشت: «به ما می گویند همگی کشته شده اند اما ۳۰۰۰ متر زیر دریا!»

تا پیش از اعلام رسمی خبر وقوع احتمالی انفجار در زیردریایی بستگان سرنشینان آن به نتیجه عملیات جستجو امیدوار بودند. مقامات آرژانتین و نیروهای بین المللی اکنون باید به دنبال تعیین محل این زیردریایی در جنوب اقیانوس اطلس باشند.

بیشتر بخوانید
زیردریایی ناپدید شده؛ بدی آب و هوا جستجو را مشکل کرد
وزرات دفاع آرژانتین: سیگنال‎ها احتمالا از زیردریایی ناپدید شده است
تلاش برای یافتن زیردریایی ناپدید شده آرژانتینی

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.