خبر فوری

افتتاح شیب‌دار‎ترین خط قطار کابلی جهان در سوئیس

نظرها
The barrel-shaped carriages of a new funicular line
The barrel-shaped carriages of a new funicular line
اندازه متن Aa Aa

دوریس لویتارد، رئیس جمهوری سوئیس شیب‌دار‎ترین خط قطار کابلی (funicular) جهان را که در ارتفاع ۱۳۰۰ متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد، افتتاح کرد.

این قطار مسافران را به دهکده‌ استوس که حدود صد نفر جمعیت دارد و در قلب سوئیس واقع شده می‌برد. این دهکده در مسیر یک پیست اسکی است که علاقمندان به این ورزش خود را از طریق آن و با استفاده از خودروهای کابلی به کوه‌های فرونالبستوک که جزیی از رشته‌کوه‌های آلپ واقع در مرکز اروپا است، می‌رسانند.

مسافران در واگن‎‏های بشکه مانند این قطار به طور ایستاده سفر می کنند. شیب جایگاه مسافران در درون این قطار با شیب تا ۱۱۰ درصدی ریل بطور اتوماتیک تنظیم می‌شود و به مسافران این امکان را می‌دهد بدون از دست دادن تعادل به حالت ایستاده به سفرشان ادامه دهند.  

ایوان استینر، سخنگوی راه آهن سوئیس گفت: «این پروژه پس از ۱۴ سال برنامه‌ریزی و ساخت به مرحله بهره‌برداری رسید و همه ما به آن افتخار می‌کنیم.»

پروژه ریل گذاری و ساخت این قطار که ۵۲ میلیون فرانک سوئیس (۴۵ میلیون یورو) هزینه داشته، از سال ۲۰۱۳ آغاز شد و تکمیل آن حدود ۴ سال زمان برد.

سفر با این قطار کوچک که باید ۱۷۲۰ متر را طی کند تا به مقصد برسد، تنها ۴ دقیقه طول می‌کشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.