وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کشف یک تابلوی ناشناخته از رامبراند

کشف یک تابلوی ناشناخته از رامبراند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک متخصص آثار هنری تابلوی جدیدی از نقاش قرن ۱۷ هلند، رامبراند کشف کرده‌ است.

این تابلو که تصویر یک مرد جوان متعلق به قرن هفدم را نشان می‌دهد، نه امضا شده و نه تاریخ دارد. تا پیش از این تصور می‌شد نقاش این اثر، یکی از دوستان هنرمند رامبراند باشد.

یان سیکس، کاشف این اثر، تابلو را در کاتالوگ یک حراج هنری پیدا کرده است. به گفته وی، به محض دیدن عکس، سوار هواپیما می‌شود و به لندن می‌رود تا تابلو را از نزدیک مشاهده کند. سیکس می‌گوید: «در یک لحظه حس کردم این تابلو بهتر از آن چیزی است که تصور می‌شود.»

این متخصص آثار هنری با کمک یک سرمایه‌گذار، تابلو را به قیمت ۱۴۰،۰۰۰ پوند می‌خرد. او پس از آن ماه‌ها را صرف مطالعه و بررسی این اثر و مشاوره با ده‌ها متخصص هنری می‌کند تا در نهایت به این نتیجه می‌رسد که تابلوی مورد نظر، اثری ناشناخته از رامبراند است.

این نقاشی اکنون به مدت شش ماه در موزه‌ هرمیتاژ آمستردام به نمایش درآمده است. یان سیکس قصد دارد تابلو را به فروش برساند ولی هنوز حرفی از قیمت آن نزده است.