خبر فوری
This content is not available in your region

درگذشت چهارمین انسانی که قدم بر کره ماه گذاشت

نظرها
درگذشت چهارمین انسانی که قدم بر کره ماه گذاشت
اندازه متن Aa Aa

آلن بین، فضانورد آمریکایی که چهارمین انسانی است که به کره ماه سفر کرده در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

آلن بین در ماموریتی در نوامبر ۱۹۶۹با آپولوی ۱۲ به ماه رفت. او پس از نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و چارلز کونارد چهارمین انسانی بود که به ماه سفر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

آقای بین پس از بازنشستگی از ناسا به عرصه هنر روی آورد و نقاشی را آغاز کرد. کارهای نقاشی او که بیشتر الهام گرفته از سفر او به کره ماه بود، با استقبال خوبی هم رو به رو شد. پس از بازنشسته شدن از سازمان فضایی آمریکا (ناسا) و ورود به عرصه هنر، یک نقاش موفق شد و بیشتر آثارش برگرفته از سفرهایش به فضا از جمله ماموریت به کره ماه بود.

پس از اعلام این خبر ناسا (سازمان فضایی آمریکا) در چندین توییت ضمن ابراز تاسف بابت درگذشت این فضانورد سابق، با خانواده آقای بین همدردی کرد.

گفتنی است که پیش از آلن بین تنها سه انسان دیگر توانسته بودند بر کره ماه قدم بگذارند. نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و چارلز کونارد و از میان این افراد، فقط آلدرین ۸۸ ساله در قید حیات است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.