خبر فوری

ورزشگاه آزادی، دروازه‌ای که بر روی زنان باز شد؛ گفتگوی یورونیوز با دو نماینده زن مجلس

 نظرها
ورزشگاه آزادی، دروازه‌ای که بر روی زنان باز شد؛ گفتگوی یورونیوز با دو نماینده زن مجلس
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فاطمه ذوالقدر و طیبه سیاوشی دو نماینده زن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار یورونیوز از تلاش خود برای ورود زنان به ورزشگاه آزادی برای تماشای زنده بازی ایران و اسپانیا گفتند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خانم ذوالقدر، نایب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت‌: «در ابتدا نیروی انتظامی گفت مجوز حضور خانم‌ها برای ورود به ورزشگاه ۱۲ هزارنفری آزادی بوده و نه برای ورود به ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری آن. اما با آخرین پیگیری‌هایی که با وزیر کشور داشتیم سرانجام در به روی خانواده‌ها باز شد.»

خانم ذوالقدر همچنین روز گذشته در گفتگو با خبرگزاری مجلس ایران خواستار اجرایی شدن پروژه ورزشگاه زنان آزادی شده بود. کلنگ ساخت پروژه ورزشگاه ۴۰ هزار نفری زنان آزادی در سال ۸۵ به زمین خورد اما پس از ۱۲ سال هنوز این ورزشگاه به بهره‌برداری نرسیده است.

از سوی دیگر طیبه سیاوشی نماینده تهران نیز گفت: «ساعت ۵ و نیم عصر مجوز ورود زنان به ورزشگاه لغو شد اما با رایزنی‌های ریاست‌ کمیسیون فرهنگی، دیگر نمایندگان تهران، وزارت ورزش، وزارت کشور و ان‌جی‌اوی متولی این برنامه، بالاخره این مجوز صادر شد گرچه شماری از مردم در این فاصله برگشته بودند. اما بیشتر جمعیت که خانواده‌ها بودند توانستند وارد ورزشگاه شوند.»

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که زنان و خانواده‌ها بتوانند برای تماشای بازی‌های بعدی به شکل زنده، به ورزشگاه بیایند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.