خبر فوری
This content is not available in your region

دستکم دو کشته بر اثر ریزش ساختمان در حاشیه دهلی نو

نظرها
دستکم دو کشته بر اثر ریزش ساختمان در حاشیه دهلی نو
اندازه متن Aa Aa

فروریختن یک ساختمان شش طبقه در ناحیه «گریتر نودیا» در نزدیکی دهلی نو،‌ پایتخت هند دست کم دو کشته برجا گذاشت.

روز چهارشنبه پلیس هند اعلام کرد احتمال می‌رود افراد دیگری همچنان زیر آوار این بنا گرفتار شده باشند.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیش از یکصد تن از نیروهای پلیس و امدادگران در جریان عملیات نجات سه‌شنبه شب نقش داشتند و از چند جرثقیل برای جابجا کردن آوار استفاده شد. همچنین تیم پلیس سگ‌های تعلیم دیده را برای جستجوی گرفتار شدگان به کار گرفت.

مقامات پلیس هند به نقل از شاهدان محلی می‌گویند این ساختمان که چند سال پیش ساخته شده بود ساکنان چندانی نداشته است و تنها چند تن از کارگران ساختمانی در آن اقامت داشته‌اند. این درحالی است که رسانه‌های محلی می‌گویند احتمال اینکه دست‌کم ۵۰ نفر زیر آوار مانده باشد بسیار است.

به کار رفتن مصالح بد،‌ دلیل عمده ریزش ساختمان‌های نوساز در هند عنوان شده است. عکس از رویترز

مقامات هند و ساکنان محلی می‌گویند از آنجا که مواد و مصالح بد در بناهای سالهای اخیر به کار رفته است، ریزش ساختمانها در موسم بارندگی در این کشور بیش از پیش روی می‌دهد.

منطقه «گریتر نودیا» یکی از شهرک‌هایی است که در یک دهه گذشته در حومه پایتخت هند سربرافراشته است؛ این منطقه ساختمان‌های مسکونی و تجاری بسیاری را در خود جای داده است. بسیاری از بناهای این منطقه به علت کمبود منابع مالی یا عدم تأیید مقامات محلی نیمه‌کاره مانده‌اند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.