خبر فوری

برگزاری رژه نظامی «۹۲ میلیون دلاری» دونالد ترامپ به تاخیر افتاد

 نظرها
برگزاری رژه نظامی «۹۲ میلیون دلاری» دونالد ترامپ به تاخیر افتاد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که رژه نظامی درخواستی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری در سال ۲۰۱۸ برگزار نخواهد شد. سخنگوی پنتاگون گفته است که وزارت دفاع و کاخ سفید توافق کرده اند که این رژه در سال ۲۰۱۹ برگزار شود.

این رژه نظامی قرار بود با مشارکت تمام واحدهای پنج گانه نظامی آمریکا در ماه نوامبر در واشنگتن برگزار شود.

این خبر بعد از آن منتشر شد که اسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که هزینه برگزاری این رژه حدود ۹۲ میلیون دلار خواهد بود. هزینه ای که تخمین زده می شود سه برابر هزینه ای است که کاخ سفید در نظر داشت برای این رژه خرج کند.

کاخ سفید پیشتر گفته بود که این رژه نظامی برای مالیات دهندگان بین ۱۰ تا ۳۰ میلیون یورو هزینه خواهد داشت. این برآورد بر اساس رژه نظامی پیشین در واشنگتن در سال ۱۹۹۱ انجام شده بود که طی آن پایان اولین جنگ خلیج فارس جشن گرفته شود.

با این حال جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا رقم منتشر شده از سوی اسوشیتدپرس را تکذیب کرده است.

دونالد ترامپ بعد از آن به برگزاری رژه نظامی در ایالات متحده آمریکا علاقمند شد که سال گذشته در پاریس و در مراسم ۱۴ ژوئیه روز فتح زندان باستیل در مراسم رژه نظامی به همراه امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه شرکت کرد.

دونالد ترامپ چند ماه بعد با ستایش از رژه نظامی فرانسوی ها گفت که قصد دارد رژه مشابهی در آمریکا برگزار کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.