خبر فوری

ابراز تأسف فرانسه از آغاز دور جدید تحریم‌ها علیه ایران

 نظرها
ابراز تأسف فرانسه از آغاز دور جدید تحریم‌ها علیه ایران
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت فرانسه از برقراری دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران ابراز تأسف کرد.

وزارت خارجه فرانسه در توییتی با اشاره به بازگشت تحریم‌ها علیه ایران توسط آمریکا تأسف عمیق خود را از اعمال مجدد این تحریم‌ها ابراز کرد.

در این توییت آمده است: «ما از اعمال مجدد تحریم‌ها توسط ایالات متحده در پی خروج این کشور از برجام عمیقا متأسفیم. برجام یکی از عناصر عمده در ساختار جهانی عدم اشاعه هسته‌ای است».

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

وزیر امور خارجه فرانسه نیز ضمن همرسان کردن توییت وزارت خارجه این کشور، پست دیگری با همین درونمایه منتشر کرده است. ژان لودریان در صفحه توییتر خود نوشت: «تعهد اروپا به حفظ برجام، عنصری کلیدی در [موضوع] عدم اشاعه و دیپلماسی چندجانبه است. شرکت‌های اروپایی که مبادلات مشروع با ایران را ادامه می دهند حمایت می‌شوند و انتظار می‌رود که ایران نیز به کلیه تعهداتش پایبند باشد.»

پیش‌تر اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و بریتانیا در واکنش به تصمیم آمریکا به برقراری دور تازه تحریم‌ها علیه ایران با صدور بیانیه‌ای مشترکی از بازگشت این تحریم‌ها «عمیقا» ابراز تاسف کرده بودند.

بیشتر بخوانید:

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.