خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری سودان در دمشق با بشار اسد دیدار کرد

نظرها
بشار اسد و عمر البشیر در دمشق
بشار اسد و عمر البشیر در دمشق   -  
کپی رایت
سانا
اندازه متن Aa Aa

عمر حسن‌ البشیر، رئیس جمهوری سودان روز یکشنبه برای دیدار با مقام‌‌های عالی‌رتبه سوریه وارد فرودگاه دمشق شد و مورد استقبال همتای سوری خود، بشار اسد قرار گرفت.

به‌ گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) روسای جمهوری دو کشور در قصر خلق در دمشق درباره آخرین تحولات سوریه و منطقه گفت‌وگو کردند.

به گزارش همین منبع خبری، رهبران دو کشور خواستار فعال شدن تمام توانایی‌های بالقوه کشورهای عرب به نفع شهروندان جهان عرب شدند. رئیس جمهوری سودان گفته است تضعیف سوریه به تضعیف جهان عرب منجر می‌شود.

بشار اسد هم خواستار از سرگیری و عادی‌سازی روابط دوجانبه مانند سال‌های قبل از جنگ داخلی در سوریه شده است.

دیدار آقای البشیر از سوریه، نخستین دیدار رهبر یک کشور عضو اتحادیه عرب از این کشور جنگ‌زده در هفت سال گذشته و از زمان آغاز ناآرامی‌ها به شمار می‌رود.

برخی تحلیلگران مسائل منطقه‌ای این دیدار را به مثابه یک دگرگونی در روابط جهان عرب گزارش کرده اند.

دیوان بین‌المللی کیفری در سال ۲۰۰۸ و در جریان رسیدگی به پرونده جرایم ارتکابی در دارفور، قرار بازداشت بین‌المللی عمرالبشیر به اتهام مشارکت در نسل‌کشی، جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت را صادر کرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.