وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رای مجلس ملی فرانسه به نصب پرچم فرانسه و اروپا در کلاس‌های مدرسه

 نظرها
رای مجلس ملی فرانسه به نصب پرچم فرانسه و اروپا در کلاس‌های مدرسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مجلس ملی فرانسه روز دوشنبه بخشی از طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن نصب پرچم فرانسه و پرچم اروپا در کلاس‌های مدارس از مهدکودک تا دبیرستان اجباری می شود.

همچنین بر اساس این طرح متن اشعاری که در سرود ملی فرانسه خوانده می شود در کلاس‌ها نصب خواهد شد.

این طرح بخشی از طرحی است که دولت امانوئل ماکرون برای اصلاح سیستم آموزشی مدارس و مهدکودک‌ها در فرانسه پیشنهاد کرده است که شامل مواردی چون تعیین ۳ سالگی برای ثبت نام اجباری در مقطع «پیش‌دبستانی» مدرسه است.

طرح نصب پرچم فرانسه و اروپا در کلاس های درس از سوی حزب راست جمهوریخواه فرانسه پیشنهاد شده است و وزیر آموزش دولت ماکرون با آن موافقت کرده است.

با این حال احزاب اپوزیسیون بویژه احزاب چپ با این بخش از طرح مخالفت کرده‌اند.

میشل لریو از حزب «فرانسه تسلیم ناپذیر» گفته است که مدرسه پادگان نیست و همین انداره که پرچم فرانسه در مدارس برافراشته شده است کفایت می کند. وی گفته است که نباید برای احترام به میهن به سمت ناسیونالیسم برویم.

در شبکه های اجتماعی نیز این طرح با انتقاد مواجه شده است. لیلا ورون پژوهشگر، در انتقاد به این طرح نوشته است: «مدارسی وجود دارد که در زمستان به شوفاژ نیاز دارند، می توانید در بودجه آموزشی به آن اولویت بدهید تا به نصب پرچم.»

یک معلم دبیرستان هم نوشته است که دولت پول کافی برای گرم کردن مدارس در زمستان و یا از بین بردن موش در مدارس را ندارد اما می‌خواهد برای هر کلاس دو پرچم نصب کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید