خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار چین به دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا

نظرها
هشدار چین به دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا
کپی رایت
عکس از آرشیو
اندازه متن Aa Aa

چین روز دوشنبه از دانشجویان این کشور خواست بیش از پیش نسبت به ارزیابی «خطرات» تحصیل در آمریکا هوشیار باشند.

در بیانیه وزارت آموزش چین از دانشجویان خواسته شده است که پیش از عزیمت به آمریکا برای تحصیل «موارد احتیاطی» را رعایت کنند و «پیش بینی های لازم» را انجام دهند.

دولت چین در حالی این درخواست را مطرح کرده که آمریکا محدودیت ها برای صدور روادید دانشجویی را افزایش داده و شمار موارد رد درخواست صدور ویزای تحصیلی برای دانشجویان چینی افزایش یافته است.

روابط پکن و واشنگتن در ماههای گذشته تحت تاثیر «جنگ تجاری» و وضع تعرفه بر روی کالاهای وارداتی از کشور دیگر قرار گرفته است.

نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا اواسط ماه مه (اواخر اردیبهشت) طرحی ارائه دادند که براساس آن صدور روادید تحصیلی برای افرادی که با ارتش چین در ارتباط بوده اند ممنوع می شود.

وزارت آموزش چین به بروز مشکلاتی برای متقاضیان ویزای آمریکا از جمله طولانی شدن دوره رسیدگی به درخواست آنها، کاهش دوره اعتبار ویزاها و افزایش شمار موارد رد درخواست صدور روادید اشاره کرده است.

بنا به اعلام وزارت آموزش چین هم دانشجویان در حال تحصیل در ایالات متحده و هم فارغ التحصیلان چینی در این کشور با مشکلات فعلی دست به گریبان هستند.

پیش از این روزنامه نیویورک تایمز در ماه آوریل گزارش داده بود که مقامات آمریکا روند مخالفت با درخواست صدور ویزای تحصیلی برخی از اتباع چین را آغاز کرده اند. مسئولان آمریکایی بر این باور هستند که این افراد با سازمان های اطلاعاتی چین همکاری می کرده اند.

خبرگزاری دولتی چین در ماه مارس سال جاری تعداد دانشجویان چینی در حال تحصیل در آمریکا را حدود ۳۶۰ هزار نفر اعلام کرده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.