وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تنیس؛ نواک جوکوویچ به یاد ماندنی ترین جام ویمبلدون را بالای سر برد

 نظرها
نواک جوکوویچ فاتج تورنمنت ویمبلدون
نواک جوکوویچ فاتج تورنمنت ویمبلدون -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نواک جوکوویچ روز یکشنبه در دیدار پایانی مسابقات تنیس ویمبلدون موفق شد به سختی از سد راجر فدرر بگذرد و جان قهرمانی را بالای سر ببرد.

مرد شمار یک فعلی تنیس جهان در فینالی بی سابقه و تاریخی که حدود پنج ساعت به طول انجامید و به ست پنجم کشیده شد راجر فدرر را ۳ بر ۲ شکست داد تا برای پنجمین بار فاتح این تورنمنت شود.

فدرر سوئیسی که در مسابقه بر روی زمین های چمن تبحر خاصی دارد در این مسابقه نزدیک و تماشایی تا مرز پیروزی پیش رفت اما در نهایت با ناکامی در تای بریک دو سرویس پایانی را به همراه جام دو دستی تقدیم به حریف صرب کرد.

نواک جوکوویچ بدین ترتیب شانزدهمین پیروزی در مسابقات گرند اسلم را به نام خود ثبت کرد و برای پنجمین بار در ویمبلدون بر سکوی نخست ایستاد.

تنیس باز صرب با این نتیجه به رکورد پیروزی های بیورن بوری، تنیس باز سوئدی در ویمبلدون رسید و برای دست بردن به رکورد بیست پیروزی راجر فدرر در مسابقات گرند اسلم تنها به چهار پیروزی دیگر نیاز دارد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید