وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

خاموشی در ونزوئلا؛ دولت مادورو از «حمله الکترومغناطیسی» سخن می‌گوید

 نظرها
خاموشی در ونزوئلا؛ دولت مادورو از «حمله الکترومغناطیسی» سخن می‌گوید
کپی رایت
عکس از رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جریان برق در بیش از نیمی از ایالت های ونزوئلا روز دوشنبه به دلیل آنچه از سوی دولت این کشور «حمله الکترومغناطیسی» توصیف شده است قطع شد.

خاموشی روز دوشنبه اولین قطع جریان برق در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا از ماه مارس (فروردین ماه) تاکنون است. دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا در آن زمان مخالفان خود و آمریکا را مسئول قطع ادامه دار جریان الکتریسیته دانسته بود.

خاموشی ماه مارس میلیون ها نفر را از آب آشامیدنی و ارتباطات مخابراتی محروم کرده بود.

خورخه رودریگز، وزیر اطلاعات ونزوئلا دلیل خاموشی روز دوشنبه را «حمله الکترومغناطیسی» اعلام کرده است. وزیر اطلاعات ونزوئلا جزئیات بیشتری از این «حمله» ارائه نکرد. به گفته خورخه رودریگز مسئولان این کشور در حال تلاش برای حل مشکل خاموشی هستند.

قطع جریان برق در ونزوئلا در حالی روی می دهد که این کشور مدت ها است که با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کند. بحران اقتصادی ونزوئلا با کمبود مواد غذایی و دارو در این کشور همراه بوده است. بیش از چهار میلیون ونزوئلایی تاکنون به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی این کشور را ترک کرده اند.