خبر فوری

مداخله پلیس هنگ‌کنگ برای جلوگیری از درگیری حامیان و منتقدان پکن

 نظرها
 مداخله پلیس هنگ‌کنگ برای جلوگیری از درگیری حامیان و منتقدان پکن
مداخله پلیس هنگ‌کنگ برای جلوگیری از درگیری حامیان و منتقدان پکن -
کپی رایت
رویترز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ناآرامی ها در هنگ کنگ برغم اعلام دولت برای پس گرفتن لایحه جنجالی استرداد متهمان به چین همچنان ادامه دارد. پلیس باتوم به دست هنگ کنگ روز شنبه بار دیگر اما با نقشی متفاوت برای آرام کردن تنش ها به میدان آمد.

رویارویی تظاهرکنندگان هوادار چین با معترضان به دخالت های این کشور در امور داخلی هنگ کنگ در روز شنبه ماموران پلیس را در خیابان ها و برخی مراکز تجاری این منطقه از آسیا به میدان کشید.

به گزارش رویترز تظاهرکنندگان هوادار چین با تجمع در یک مرکز تجاری و سردادن شعارهایی خواهان حمایت از پلیس و نیز حفظ اقتدار پکن در این منطقه شدند. یک زن هوادار چین در میان برخی از معترضان به سیاست های دولت محلی با فریادهایی هنگ کنگ را بخشی از چین قلمداد کرده و خواهان حمایت از پکن در اداره امور این منطقه شد.

بر اساس این گزارش این تظاهرات با واکنش های لفظی و فحاشی از سوی هواداران جنبش اعتراضی روبرو شده و ماموران پلیس برای جلوگیری از زد و خورد میان دور طرف وارد عمل شده اند.

گفته می شود درگیری ها در منطقه ویژه اداری چین در هنگ کنگ به خیابان های اطراف کشیده شده و ماموران پلیس چندین نفر را در این ارتباط دستگیر کرده اند.

به گزارش رسانه های محلی با این وجود ناآرامی و تنش نسبت به هفته های گذشته که با حمله به پارلمان و نهاد اجرایی دولت محلی همراه بود، اندکی کاهش یافته است.

جنبش اعتراضی در هنگ کنگ پس از طرح لایحه استراداد متهمان به ارتکاب جرائم به چین کلید خورد و اکنون برغم عقب نشینی دولت محلی با طرح مطالبات بیشتر در زمینه دمکراسی و نیز کاهش نفود چین در این منطقه همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.