خبر فوری

نفتکش آسیب‌دیده سابیتی وارد آب‌های سرزمینی ایران شد

 نظرها
نفتکش سابیتی
نفتکش سابیتی -
کپی رایت
ایرنا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نفتکش ایرانی سابیتی که ۱۰ روز پیش هنگام گذر از دریای سرخ در ۶۰ مایلی جده عربستان دچار سانحه شده بود، وارد آب‌های سرزمینی ایران شد.

شرکت ملی نفتکش ایران روز دوشنبه ۲۹ مهر با تأیید این خبر گفت که این کشتی تا دو روز دیگر در جزیره خارک لنگر خواهد انداخت تا پس از بررسی‎‎های فنی و امنیتی و همچنین تخلیه بار، راهی یارد تعمیرات مجتمع کشتی‎سازی بندرعباس شود.

خبر انفجار بر اثر برخورد دو شئ با بدنه کشتی سابیتی در بحبوحه تنش تهران و ریاض و نزدیک به یک ماه پس از حمله به تأسیسات نفتی آرامکو در خاک عربستان منتشر شد.

بیشتر بخوانید:

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران هفته پیش با اعلام این که بر اساس تصاویر دریافتی، دست کم دو موشک به نفتکش سابیتی برخورد کرده، گفته بود که یک دولت پشت این «حمله» بوده و ویدئویی از لحظه وقوع این حادثه در دست است.

مقام‌های عربستان می‌گویند در زمان بروز سانحه برای سابیتی از خدمه آن پیام درخواست کمک دریافت کرده و به آنها پاسخ داده‌اند، اما کشتی ایرانی به این پیام آنها پاسخ نداده است.

تا این زمان هیچ منبع مستقلی دلیل آسیب دیدن کشتی سابیتی را اعلام نکرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.