خبر فوری
This content is not available in your region

تغییر قیمت ۲۷۰ تومانی دلار در اولین روز زمستان

نظرها
تغییر قیمت ۲۷۰ تومانی دلار در اولین روز زمستان
کپی رایت
عکس از آسوشیتدپرس
اندازه متن Aa Aa

همزمان با ادامه افزایش نرخ رسمی عرضه دلار به سمت ۱۳ هزار تومان، بازار آزاد تهران در جریان معاملات اولین روز زمستان شاهد نوسان قیمت در محدوده ۱۳ هزار و ۴۲۰ تا ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان بود.

بانک مرکزی ایران با هدف محدود کردن قدرت گریز نرخ آزاد دلار از ۱۳ هزار تومان و جهش دوباره به مرز ۱۴ هزار تومان، نرخ عرضه دلار در سامانه رسمی صرافی‌ها را صبح روز دوشنبه به ۱۲ هزار و ۹۸۰ تومان افزایش داد. این در حالی بود که نرخ فروش دلار در بازار آزاد تهران تا ۱۳ هزار و ۴۲۰ تومان صعود کرده بود.

با این وجود ادامه عرضه دلار از طریق شبکه رسمی تحت مدیریت بانک مرکزی موجب شد تا نرخ بازار آزاد تا ۱۳ هزار و ۱۵۰ تومان عقب‌نشینی کند. همچنین نرخ فروش هر یورو نیز که به بیش از ۱۴ هزار و ۸۶۰ تومان رسیده بود، حدود ۲۵۰ تومان کاهش یافت.

با وجود تعطیلی پایان هفته بازارهای جهانی طلا، روند نزولی قیمت دلار در بازار ایران موجب شد تا قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به کمترا از ۴۶۰ هزار تومان برسد و بهای معاملاتی هر قطعه تمام سکه طلا به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بازگردد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.