خبر فوری
This content is not available in your region

کماندوهای چچنی در کنار جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین

نظرها
کماندوهای چچنی در کنار جدایی طلبان هوادار روسیه در شرق اوکراین
اندازه متن Aa Aa

سربازان چچنی که خود روزی درگیر جنگ با نظامیان روس بوده اند حالا به شرق اوکراین به کمک جدایی طلبان هوادار روسیه در اوکراین آمده اند. آنها بنوعی در خدمت ارتش روسیه قرار گرفته اند. این سربازان امروز در یونیفورم نظامیان جمهوری چچن در روسیه داوطلبانه به شرق اوکراین رفته اند.

فرمانده آنها می گوید: “ اینجا مردم به کمک ما نیاز دارند، اینجا خواهیم ماند. ما از ماه مه به اینجا آمده ایم. تجربه مبارزات جنگی ما به سال 95 باز می گردد. نزدیک به 70 درصد از ما عضو کماندوهای ویژه ارتش روسیه هستیم. بیش از 75 درصد از ما مدال شجاعت دریافت کرده اند.”

این مردان که تعدادشان به 300 تن می رسد پس از اعلام عفو عمومی از سوی دولت روسیه تصمیم گرفتند به نظامیان روس ملحق شوند.

با این حال بخش دیگری از همین سربازان چچنی که در دهه 90 با نظامیان روسیه جنگیده اند حالا به کمک نظامیان اوکراین رفته اند تا در مقابل روسیه بایستند. برخی دیگر از همتایانشان به سوریه رفته اند و انجا علیه دولت اسد که وابستگی زیادی به روسیه دارد مبارزه و جهاد می کنند. اغلب آنها در پی شکست جدایی طلبان چچن از ارتش روسیه، از کشور فرار کرده اند و برخی حتی گذرنامه هایی از کشورهای اروپایی دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.