خبر فوری

برای مقابله با شیوع ابولا، سیرالئون جشن های کریسمس را ممنوع کرد

 نظرها
برای مقابله با شیوع ابولا، سیرالئون جشن های کریسمس را ممنوع کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات بهداشتی سیرالئون می گویند به دلیل افزایش هشداردهنده موارد ابتلا به بیماری ابولا، کنترل خانه به خانه آغاز کرده اند. دولت نیز اعلام کرد برای جلوگیری از گسترش ویروس ابولا مسافرت های داخلی را ممنوع و برگزاری جشن ها و مراسم ایام کریسمس را لغو می کند.

سیرالئون، گینه و لیبریا، مراکز اصلی شیوع ابولا به حساب می آیند. در این حال، گسترش این ویروس در سیرالئون شدت گرفته و بیش از نیمی از هجده هزار مورد تایید شده ابولا در این کشور گزارش شده است.

ارنست بای کوروما، رییس جمهوری سیرالئون در مورد ممنوعیت برگزاری جشن های پایان سال گفت: «می دانم که فصل جشن است و مردم سیرالئون اغلب با شور و شوق زیادی جشن برپا می کنند، اما همه باید به یاد داشته باشیم که کشورمان با دشمن شروری در جنگ است.»

سازمان ملل متحد روز دوشنبه از جامعه بین المللی خواست تا بدهی کشورهای آفریقایی درگیر با ابولا بخشیده شود.

گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آفریقا (UNECA) که روز دوشنبه در آدیس آبابا، پایتخت اتیوپی منتشر شد، نشان می دهد که اقتصاد سیرالئون، گینه و لیبریا بشدت تحت تاثیر اثرات مخرب بحران ناشی از ابولا قرار گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.