خبر فوری
This content is not available in your region

جان کری در فرانسه به قربانیان حملات پاریس ادای احترام کرد

نظرها
جان کری در فرانسه به قربانیان حملات پاریس ادای احترام کرد
اندازه متن Aa Aa

حدود یک هفته پس از یک رشته حملات تروریستی و گروگانگیری در فرانسه، جان کری، وزیر خارجه آمریکا، که بخاطر عدم حضور او و همچنین باراک اوباما، در تظاهرات روز یکشنبه، مورد انتقاد قرار گرفته بودند، برای دلجویی از مقامات فرانسوی و همچنین ادای احترام به قربانیان حملات اخیر وارد فرانسه شد.

او پس از یک دقیقه سکوت به احترام قربانبان این حملات در شهرداری پاریس، با ایراد سخنانی به زبان فرانسه گفت: “ما می توانیم با هم پیروز شویم. آنچه که افراطیها، اوباش و تروریستها نمی فهمند و نمی توانند بفهمند این است که انسانهای با شهامت و با شرافت هرگز تسلیم ترور و تهدید نخواهند شد.”

سپس جان کری و لوران فابیوس همتای فرانسوی اش، برای ادای احترام به هفده قربانی حملات هفته گذشته در پاریس به سوپر مارکت یهودی “ایپر کوشر” و سپس مقر مجله “شارلی ابدو” رفته و در مقابل آن گل گذاشتند.

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، در حاشیه این مراسم، گفت که همتای آمریکایی اش از اینکه نتوانسته در تظاهرات روز یکشنبه در پاریس شرکت کند، ابراز تاسف کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.