خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش اقدامات امنیتی در اروپا

نظرها
افزایش اقدامات امنیتی در اروپا
اندازه متن Aa Aa

در پی کشتار اوایل ماه جاری میلادی در پاریس، وزیران کشور اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در ریگا گردهم آمدند تا درباره ملاحظات امنیتی بیشتر در اروپا مذاکره کنند.

در این راستا، اتحادیه اروپا قصد دارد برای مبارزه با تروریسم، اطلاعات خصوصی مسافران هواپیما را ضبط کند.

توماس یو مایزیر، وزیر کشور آلمان گفت: “قصد ما تقویت امنیت در خارج از مرزهای “شنگن” است. می خواهیم تبادل اطلاعات را از طریق اداره پلیس اروپا تسهیل کرده و بروی ضبط مشخصات مسافران هواپیماها توافق کنیم.”

رئیس اداره مبارزه با تروریسم اروپا گفت طرح دیگر، پیگیری پیامهای فیسبوک و دیگر تماسها در فضای مجازی با کمک پلیس و کشف شبکه های تروریستی است: “شرکتی که توییتر را اداره می کند، بخاطر حجم توییت ها قادر به ردیابی آنها نیست. بنابراین، ما باید برای کمک به آن وارد عمل شویم. بریتانیا، واحدی در مرکز اسکاتلندیارد ایجاد کرده است که هنگامیکه محتوای پیامی با منشور این شرکتها مطابقت ندارد، به آنها اطلاع می دهد. این کمکی است که برای ردیابی این پیامها به آنها می شود.”

مارگریتا اسفورزا، گزارشگر یورونیوز در لتونی می گوید: بدنبال عملیات پلیس در پاریس، بلژیک و آلمان، اکنون نوبت سیاستمداران اروپایی است که میزان همکاریشان علیه ترویسم را نشان دهند. وزیران کشور اتحادیه اروپا طرح هایی را آماده می کنند که قرار است در کنفرانس سران اتحادیه، دو هفته دیگر، مطرح شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.