وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مرگ دهها غیرنظامی طی بمباران هواپیماهای سعودی در یمن

 نظرها
مرگ دهها غیرنظامی طی بمباران هواپیماهای سعودی در یمن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هواپیماهای سعودی همچنان مواضع تحت کنترل حوثیهای یمن را بمباران می کنند. دولت عربستان ادعا می کند که تنها مواضع نظامی و کلیدی حوثیها را مورد حمله قرار می دهد، با این حال آخرین خبرها حکایت از جان باختن بیش از ۴۰ نفر غیرنظامی در یکی از حملات دارند.

بمباران یمن توسط جنگنده های سعودی از پنج روز پیش آغاز شد و دوشنبه به شدت حملات هوایی افزوده شد.

شبه نظامیان حوثی دولت عربستان و موئتلفانش را محکوم به کشتار غیرنظامیان می کنند و دولت یمن حوثیها را محکوم می کند که از مردم به عنوان سپر انسانی بهره می برند.

ریاض حسن، وزیر خارجه یمن می گوید: “آنها از مردم بی گناه به عنوان پناهگاه انسانی استفاده می کنند. حوثیها به جایی می روند که تمرکز جمعیتی بالاست و از مردم به عنوان سپر بلای خود استفاده می کنند.”

جنگنده های سعودی و متحدان عرب این کشور، از جمله پاکستان که به تازگی به ارتش ائتلاف پیوسته است، در منطقه خلیج فارس، تاکنون نه استان از ۲۱ استان یمن را بمباران کرده اند تا از پیشروی شیعیان حوثی که در صنعا، پایتخت کشور قدرت گرفته اند، جلوگیری کنند و نگذارند تا حوثیها کنترل دومین شهر مهم یمن، عدن و مرکز استقرار عبد رب منصور رییس جمهوری مورد حمایت عربستان را بدست بگیرند.