خبر فوری

افزایش واژگونی کشتیها و کشته شدن مهاجران غیرقانونی در مدیترانه

 نظرها
افزایش واژگونی کشتیها و کشته شدن مهاجران غیرقانونی در مدیترانه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آخرین آمار مربوط به اجساد گرفته شده از کشتی حامل حدود هفتصد مهاجر غیرقانونی که در فاصله شنبه شب تا یکشنبه در آبهای میان لیبی و ایتالیا غرق شد، از کشته شدن 24 نفر و نجات یافتن 28 نفر دیگر حکایت دارد.

این در حالی است که گمان می رود بقیه هفتصد سرنشین این کشتی جان خود را از دست داده باشند.

همزمان گارد ساحلی ایتالیا از کشتیهای حمل کالا خواسته به کمک یک کشتی دیگر حامل سیصد مهاجر بشتابند.

یکی از امدادگران با بیان این که طی یک هفته گذشته یک هزار نفر در دریای مدیترانه جان سپرده اند، می گوید: “ این میزان تقریبا معادل تلفات کشتی تایتانیک و سی و یک برابر تلفات کشتی کاستا کونکوردیا است. اگر اتحادیه اروپا ماموران امداد و جستجوی خود را در آنجا مستقر کرده بود، این تراژدی اتفاق نمی افتاد.”

یک امدادگر غنایی که خود قبلا یک مهاجر غیرقانونی بوده، با تاکید بر این امروز روز پرخطر و سختی است، می گوید: “به خطر انداختن زندگی تان در این راه کار ساده ای نیست. من به خواهران و برادرانم توصیه می کنم که بجای این که از این دریا عبور کنند برگردند زیرا این دریا واقعا پر خطر است.”

همزمان، بر اثر غرق شدن یک قایق چوبی دیگر حامل دهها مهاجر غیرقانونی در سواحل جزیره رودس یونان، سه نفر کشته، سی نفر زخمی شده و نود و سه نفر هم نجات داده شدند.

ملیت این مهاجران سوری، اتیوپیایی و اریتره ای عنوان شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.