خبر فوری
This content is not available in your region

کوارتت موسیقی کلاسیک نوازندگان جوان عرب و اسراییلی

کوارتت موسیقی کلاسیک نوازندگان جوان عرب و اسراییلی
اندازه متن Aa Aa

ارتباط فرهنگی میان یهودیان و اعراب اسراییل همیشه موزون نبوده است. اما به همت دو حامی هنری در نیویورک و چند هنرمند ساکن اسراییل، بنیادی به نام «پلیفونی» با کنار هم قرار دادن نوازنده های جوان، تلاش می کند راهی تازه برای پیوند و همکاری ایجاد کند.

یکی از موسسان این بنیاد و مدیر هنری آن می گوید: «تمرکز ما روی موسیقی است اما هدف ما چیزی بزرگتر است، می خواهیم به جوانان یهودی و عرب فرصت همکاری و ارتباط متقابل بدهیم. معتقدیم که این امر روی جامعه اسراییل تاثیر مثبت دارد.»

هدف بنیاد «پلیفونی» برقراری پل ارتباطی بین دو جامعه عرب و یهودی اسراییل از راه فراهم کردن یک بستر مشترک و موسیقی کلاسیک است.

مهدی سعدی که در این گروه ویلونسل می نوازد، می گوید: «وقتی که شروع کردیم کسی از ما انتظار نداشت. کسی باور نمی کند که یک عرب موسیقی کلاسیک بزند و در کشورهای مختلف در ارکسترها ساز بنوازد.»

این کوارتت عرب – یهودی علاوه بر موسیقیدانان کلاسیک، آثار موسیقیدانان عرب اسراییلی معروف مانند پل بن حییم و تيسيير حداد را نیز اجرا می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.