وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دومینیک استراوس کان از اتهام واسطه گری فحشا تبرئه شد

 نظرها
دومینیک استراوس کان از اتهام واسطه گری فحشا تبرئه شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز جمعه دادگاهی در شهر لیل فرانسه حکم به تبرئه دومینیک استراوس کان، رییس پیشین صندوق بین المللی پول داد. او به همراه دوازده نفر دیگر به اتهام «واسطه گری سازماندهی شده فحشا» محاکمه می شد. به گفته دادستان پرونده، وی بطور مرتب مهمانی هایی با حضور زنان روسپی برگزار می کرده است.

قانون فرانسه برای چنین جرایمی تا ۱۰ سال زندان و پرداخت یک میلیون و پانصد هزار یورو جریمه نقدی تعیین کرده است.

آنری لُکلِر، وکیل دومینیک استراوس کان، می گوید: «اعلام جرم علیه دومینیک استراوس کان بر ایدئولوژی و باورهای اخلاقی استوار بود و پایه قانونی نداشت. چنانکه پیش تر هم گفته بودیم، هیچ داده ای از هیچ نوع وجود نداشت که نشان دهد او در اتهام واسطه گری فحشا گناهکار است.»

دومینیک آلدِروِیرِلد، ملقب به «دودو آب نمک»، یکی دیگر از متهمان پرونده که سابقه محکومیت به جرم واسطه گری فحشا را دارد، در مورد حکم دادگاه می گوید: «من انتظار داشتم به زندان بیافتم، جدی می گویم، اما قاضی ها جرات نشان داند که امر نادریست.»

این پرونده از روی نام هتلی که ظاهرا مهمانی ها در آن ترتیب داده می شده به پرونده کارلتون شهرت یافته بود. رییس پیشین صندوق بین المللی پول در سال ۲۰۱۱ به اتهام آزار جنسی یک خدمتکار هتل سوفیتل نیویورک، توسط پلیس آمریکا بازداشت شد و در پی آن از سمت خود کناره گیری کرد. او بارها به ارتکاب جرایم جنسی متهم شده است.