وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جشن و شادی مردم یونان پس از رای منفی در همه پرسی

 نظرها
جشن و شادی مردم یونان پس از رای منفی در همه پرسی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر از حامیان رای منفی به برنامه ریاضتی وام دهندگان بین المللی به یونان در همه پرسی روز یک شنبه، در خیابان های آتن به جشن و شادی پرداختند. آنها یک شنبه شب با حمل پرچم یونان و با شعار «ریاضت کافی است» به خیابان ها آمدند.

یکی از شرکت کنندگان در این جشن می گوید: «مردم یونان از هیچ چیز نمی ترسند و رهبران اروپایی باید این را بدانند. ما خواهان یک اروپای دموکراتیک هستیم که در آن عدالت اجتماعی برقرار باشد. این چشم انداز سیپراس برای یونان و همه ماست.»

فرد دیگری می گوید: «مردم موفق شدند به ترس شان غلبه کنند. به نظر من ما باید جلو برویم و به توافق برسیم. می دانیم که این توافق می تواند دردناک باشد. امیدواریم که نظام سیاسی فاسد و پوسیده به پایان کارش برسد و شروع جدیدی برای کشور پیش رو داشته باشیم.»

نیکولتا کریتیکو، خبرنگار یورونیوز در آتن گزارش می دهد: «پس از اعلام نتایج رسمی همه پرسی، هزاران نفر در روبروی پارلمان یونان در آتن تجمع کردند. همه آنها امیداورند که پیروزی قاطع رای «نه»، ابزار قدرتمندی در دستان آلکسیس سیپراس برای مذاکرات باشد تا توافق با نهادهای اروپایی در روزهای آینده امکانپذیر شود.»