خبر فوری

مقبره یوسف پیامبر در نابلس به آتش کشیده شد

 نظرها
مقبره یوسف پیامبر در نابلس به آتش کشیده شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گروهی از فلسطینیان بامداد روز جمعه در نابلس مقبره ای را که به باور یهودیان مقدس و آرامگاه یوسف پیامبر است، به آتش کشیدند.

فلسطینی ها سال گذشته نیز به این مقبره آسیب رسانده و در سال ۲۰۰۰ میلادی آن را تقریبا نابوده کرده بودند.

همزمان، دولت اسرائیل با احتمال افزایش درگیری ها پس از نماز جمعه امروز بر تدابیر امنیتی شدت بخشیده است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در دفاع از تشدید اقدامات امنیتی دولتش گفت:«اسرائیل دقیقا همان نوع و میزان از نیروی مشروعی را به کار می برد که هر دولت، نهاد و پلیسی در چنین شرایطی به کار می بست اگر مردم در خیابانها با چاقو، ساطور و تبر تهدید و کشته می شدند.»

با آغاز موج تازه تنش و درگیری بین نیروهای امنیتی اسرائیل و فلسطینیان در بیت المقدس (اورشلیم)، شهرهای دیگر کرانه باختری رود اردن و در نوار غزه، نزدیک به ۴۰ نفر جان باخته اند.

هفت شهروند اسرائیلی بر اثر حمله با سلاح سرد و ۳۲ فلسطینی از جمله مهاجمان بر اثر تیراندازی ها و حوادث ناشی از اقدامات نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شده اند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد در سایه افزایش خشونت هایی که یادآور انتفاضه فلسطینیان است، جلسه اضطراری تشکیل خواهد داد تا به بررسی اوضاع پرتنش و ملتهب در کرانه باختری رود اردن بپردازد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.