وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

انتخابات ترکیه: آیا مردم از رأی دادن خسته شده اند؟

 نظرها
انتخابات ترکیه: آیا مردم از رأی دادن خسته شده اند؟
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

انتخابات زودهنگام پارلمانی صبح یکشنبه در ترکیه آغاز شد. نتیجه این انتخابات که دومین انتخابات پارلمانی ترکیه در سال جاری است، می تواند نقش مهمی در سرنوشت این کشور و کل منطقه داشت باشد. چهار حزب اصلی به همراه احزاب کوچکتر در این انتخابات بر سر ۵۵۰ کرسی رقابت دارند.

یکی از رأی دهندگان در آنکارا، پایتخت ترکیه می گوید: «مردم می گویند از این که هر سه تا پنج ماه یک بار انتخابات برگزار می شود، حوصله شان سر رفته. اگر این کار به صلاح کشور است، تا فردا صبح در صف می ایستیم تا رأی بدهیم. اما بهتر است به جای افزایش تعداد انتخابات، راه حل دیگری انتخاب کنیم. باید راه های بهتری برای مملکت داری پیدا کرد. در غیر این صورت مردم از سیاستمداران فاصله خواهند گرفت.»

شهروند دیگری می گوید: «امیدوارم این به صلاح ترکیه باشد. من خیلی خوشحالم و منتظر اعلام نتایج می مانم. من خیر کشورم را آرزو می کنم.»

خبرنگار یورونیوز در آنکارا می گوید: «مردم از انتخابات خسته شده اند چون این چهارمین انتخابات در یک سال و نیم گذشته است. اما رأی دهندگان باز هم از صبح پای صندوق ها رفتند. انتظار همگانی آن است که بعد از انتخابات یک دولت تشکیل شود.»