خبر فوری
This content is not available in your region

استقبال گسترده مردم میانمار از انتخابات پارلمانی

نظرها
euronews_icons_loading
استقبال گسترده مردم میانمار از انتخابات پارلمانی
اندازه متن Aa Aa

مردم میانمار برای انتخاب نمایندگان پارلمان از صبح یکشنبه در پای صندوق های رای حاضر شدند.

بیش از سی میلیون نفر می توانند در این انتخابات شرکت کنند. به گفته خبرنگاران حاضر در محل، استقبال مردم از انتخابات بسیار گسترده بوده و صف های طولانی در برابر دفاتر اخذ رای تشکیل شده است. بیش از نود حزب برای کسب کرسی های پارلمان با یکدیگر رقابت می کنند اما به نظر می رسد حزب حاکم “همبستگی و توسعه” و حزب “اتحادیه ملی برای دموکراسی” به رهبری آنگ سان سوچی، سرشناس ترین رهبر اپوزیسیون میانمار بخت بیشتری برای پیروزی دارند.

این نخستین انتخابات آزاد در میانمار از سال ۱۹۹۱ میلادی محسوب می شود و دهها نماینده از سازمان های بین المللی و اتحادیه اروپا بر سلامت آن نظارت می کنند. الکساندر گرف لامبسدورف، رییس گروه ناظران می گوید: «بر اساس مشاهدات ما، تا کنون روند انتخابات ظاهرا خوب بوده است. البته کاستی ها و نقص هایی هم هست که قبلا درباره اش صحبت کرده بودیم و خلل مهمی در سلامت انتخابات به وجود نمی آورد. اینجا در یانگون اتفاق نگران کننده ای مانند شناسایی رای دهندگان و غیره نیفتاده است، اما شاید از شهرهای دور افتاده اطلاعات دیگری به دستمان برسد.»

با این وجود ناظران بین المللی اجازه ندارند در دفاتر اخذ رای از سربازان ارتش در پادگان ها حاضر شوند. همچنین صدها هزار نفر از اقلیت مسلمان میانمار به دلیل فقدان اوراق هویت قادر به شرکت در انتخابات نیستند. ساکنان بخش هایی از کشور نیز به علت خشونت های فرقه ای نمی توانند در پای صندوق های رای حاضر شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.