خبر فوری
This content is not available in your region

دادگاهی در ژاپن به بازگشایی نیروگاه های هسته ای رأی مثبت داد

نظرها
دادگاهی در ژاپن به بازگشایی نیروگاه های هسته ای رأی مثبت داد
اندازه متن Aa Aa

دادگاهی در ژاپن به شرکت تولید نیرو کانسای اجازه داد چهار رآکتور هسته ای خود را دوباره راه اندازی کند. این حکم در پاسخ به شکایت های صورت گرفته علیه این شرکت و ابراز نگرانی ها در مورد مشکلات حفاظتی در نیروگاه های آن صادر شد. دادگاه فوکوئی ممنوعیت فعالیت دو رآکتور در نیروگاه تاکاهاما را ملغا کرده، و درخواست ها برای جلوگیری از فعالیت دوباره رآکتورها در نیروگاه اوهی را نیز رد کرد.

این تصمیم راه را برای بازگشایی این تأسیسات پنج سال پس از وقوع فاجعه فوکوشیما باز می کند. کانسای یکی از بزرگترین شرکت های تولید نیرو در ژاپن است و بازگشایی نیروگاه های هسته ای آن تأثیر چشمگیری بر اقتصاد این کشور خواهد گذاشت.

در همین حال، برخی از ژاپنی ها همچنان به بازگشایی این نیروگاه ها متعرض اند و نیروگاه های هسته ای را خطری هم برای مردم و هم برای محیط زیست می دانند. با وجود این اعتراضات، پیش بینی می شود که ژاپن برای تأمین نیازهای خود به انرژی، با شتاب بیشتری به استفاده از نیروگاه های هسته ای ادامه دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.