خبر فوری

انفجار استانبول؛ شاهدان از جو وحشت می گویند

 نظرها
انفجار استانبول؛ شاهدان از جو وحشت می گویند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

منطقه توریستی محبوب سلطان احمد استانبول صبح روز سه شنبه و بعد از انفجار بمبی که به کشته دست کم ۱۰ نفر انجامید٬ شاهد فضایی از ترس و وحشت بود. خبرنگار یورونیوز با چند تن از شاهدان این انفجار صحبت کرده است.

یکی از شاهدان می گوید: «ناگهان انفجار بزرگی اتفاق افتاد که شبیه زلزله بود. زمین به لرزه درآمد. اجساد و افراد زخمی شده را اینجا و آنجا می شد دید. ظرف چند دقیقه پلیس از راه رسید و منطقه را تحت کنترل گرفت. آمبولانسها رسیدند و جوی از وحشت حاکم بود.»

به گفته مقامات ترکیه بیشتر قربانیان این انفجار جهانگردان خارجی هستند.

اسکار توریست اسپانیایی می گوید: «چیز زیادی نمی دانم. احساس خوبی دارم زیرا چیز زیادی درباره این اتفاق نمی دانم اما الآن که شما گفتید ده نفر کشته شده اند٬ نگران شدم.»

یورونیوز: تعطیلاتتان را ادامه می دهید؟

اسکار: «بله تا فردا. فردا بر می گردیم اما سفرمان را تا فردا ادامه می دهیم.»

جهانگردانی که به استانبول آمده اند بطور کلی می گویند برنامه سفرشان را تغییر نمی دهند. ترکیه بعد از حمله تروریستی اکتبر سال گذشته که ۱۰۳ کشته بر جای گذاشت٬ بالاترین سطح هشدار امنیتی را اعلام کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.