خبر فوری

مهاجمان به ۲ هتل در بورکینافاسو از پا درآمدند

 نظرها
مهاجمان به ۲ هتل در بورکینافاسو از پا درآمدند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت کشور بورکینافاسو اعلام کرد که عملیات مقابله با مهاجمان مسلح به هتلی در پایتخت این کشور به پایان رسیده است.

در پی یورش مردان نقابدار وابسته به القاعده دست کم ۲۰ تن کشته و ۳۳ تن دیگر نیز مجروح شدند.

وزارت کشور بورکینافاسو تایید کرد که نیروهای امنیتی موفق شده اند ۱۲۶ تن را نجات داده و سه مهاجم را از پا درآورند. وزیر رفاه بورکینافاسو در بین گروگان های آزاد شده است.

مهاجمان مسلح جمعه شب، ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی با حمله به رستورانی به نام کا‍پوچینو و هتل اسپلندید در شهر «اوآگادوگو» تعدادی را به گروگان گرفتند.

در بین قربانیان این حمله مسلحانه، شماری از اتباع ایالات متحده آمریکا، چین و روسیه نیز حضور داشتند. شاخه القاعده در مغرب اسلامی مسوولیت این حمله را برعهده گرفته است.

شواهد حاکی است که حمله به این هتل پس از انفجار دو خودروی بمب گذاری شده صورت گرفته و دست کم ۱۲ خودرو در خیابان های اطراف هتل در آتش سوخته است.

سفارت فرانسه در بورکینافاسو ضمن «تروریستی» خواندن این حمله، آن را هشداری به اتباع فرانسوی مقیم این کشور دانسته است. بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ فرانسوی در بورکینافاسو اقامت دارند.

حمله اسلامگرایان افراطی در پایتخت بورکینافاسو ۲ ماه پس از آن روی داده است که بیش از ۲۰ تن در پی حمله مهاجمان مسلح به هتل رادیسون بلو در باماکو، پایتخت مالی جان باختند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.