خبر فوری

جو بایدن: پ کاکا مانند داعش تهدیدی برای ترکیه است

 نظرها
جو بایدن: پ کاکا مانند داعش تهدیدی برای ترکیه است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جو بایدن روز شنبه در استانبول با احمد داووداغلو٬ نخست وزیر ترکیه دیدار و درباره تحولات منطقه گفتگو کرد. معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در حمایت از مواضع ترکیه نسبت به حزب کارگران کردستان٬ تهدید پ کاکا را هم طراز داعش دانست.

جو بایدن همچنین احتمال عملیات نظامی آمریکا و متحدانش را علیه داعش منتفی ندانست و گفت: «ما قطعا می دانیم که اگر بتوانیم به راه حل سیاسی دست یابیم بهتر خواهد بود، اما در غیر این صورت ما آماده استفاده از راه حل نظامی برای بیرون راندن داعش هستیم. ما از این موضوع هم آگاهیم که پ کاکا به اندازه داعش برای مردم ترکیه تهیدآمیز است.»

این اظهارات در حالی بیان می شود که در ماه های اخیر مناطق کردنشین در جنوب شرقی ترکیه٬ صحنه درگیری های خونین بین نیروهای نظامی ترکیه و پ کاکا بوده است.

دولت ترکیه نگران است که حمایت آمریکا از نیروهای کرد که علیه داعش در سوریه و عراق می جنگند٬ در نهایت٬ موجب به تقویت کردها جدایی طلب و افزایش تنش در ترکیه شود.
همانطور که خبرنگار ما از استانبول می گوید: «در جریان این سفر علاوه بر توافق برای تقویت همکاری های دوجانبه و مبارزه علیه تروریسم٬ برخی مسائل و اختلاف نظرهای حل و فصل نشده هم مطرح شده است. از آن جمله ترکیه ابراز نارضایتی کرده است از اینکه آمریکا از حزب اتحاد دموکراتیک کردستان در شمال سوریه پشتیبانی می کند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.