خبر فوری

افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه های اروپا

 نظرها
افزایش تدابیر امنیتی در فرودگاه های اروپا
اندازه متن Aa Aa

همزمان با حملات تروریستی روز سه شنبه بروکسل، تدابیر امنیتی در اکثر فرودگاههای اروپایی، به ویژه در پایتخت ها تشدید شده است. کنترل دقیق باردستی و اشیاء متعلق به مسافران، صف های طولانی ای را در فرودگاه شارل دو گل پاریس به وجود آورده است.

وضعیتی مشابه نیز بر فرودگاه بین المللی فرانکفورت حاکم شده است. حضور چشمگیر نیروهای امنیتی، درست یک روز بعد از انفجار بمب در فرودگاه بروکسل، از نظر برخی از مسافران نکته ای مثبتی و دلگرم کننده است. یکی از آنها می گوید: «احساس امنیت می کنم برای اینکه می دانم اینجا اتفاقی برای من نمی افتد. نگاه کنید همه جا پلیس گذاشته اند. احساس امنیت می کنم. احساس می کنم از من حفاظت می شود.»

مسئولان امنیتی ایتالیا هم تصمیم گرفتند تعداد نیرویهای امنیتی فرودگاه رُم را افزایش دهند.

در همین حال و طبق گزارش منابع آمریکایی، رویت یک بسته مشکوک موجب تخلیه موقتی فرودگاه آتلانتا در صبح چهارشنبه شد ولی بعد از بررسی های لازم و رفع نگرانی ها، ترمینال ها فعالیت خود را از سر گرفتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.