خبر فوری

آغاز رسیدگی به پرونده هسته تروریستی مرتبط با حملات پاریس و بروکسل

نظرها
آغاز رسیدگی به پرونده هسته تروریستی مرتبط با حملات پاریس و بروکسل
اندازه متن Aa Aa

رسیدگی به پرونده ۱۶مظنون مرتبط با یک هسته تروریستی که گفته می شود احتمالا در حملات پاریس و بروکسل دست داشته اند روز دوشنبه در بلژیک آغاز می شود. پلیس بلژیک در ژانويه گذشته در یورشی در شهر «وِرويه» در شرق کشور این هسته را متلاشی کرد.

سايه «عبدالحميد اباعود»، مظنون اصلی حملات ۱۳ نوامبر گذشته در پاریس بر اين پرونده سنگيني می كند. او پنج روز پس از این حملات که ۱۳۰ کشته و ۳۵۰ زخمی برجای گذاشت، در جریان عمليات پليس در منطقه «سن دونی» پاریس كشته شد. به گفته دادستاني بلژيك، اباعود با انتشار ويديوهايی از جناياتش در سوريه مشهور شد.

از ۱۶ مظنون به عضویت در این هسته تروریستی، ۹ تن فراری بوده و در این دادگاه حضور ندارند. چهار تن دیگر زندانی اند و در دادگاه حاضر می شوند؛ از جمله «مروان بالی» ۲۶ساله، تنها مظنونی که در یورش ماه ژانویه نیروهای ويژه بلژيك به خانه ای در مركز «ورويه» جان به در برد. این عملیات پلیس چند روز پس از حملات تروریستی به نشریه شارلی ابدو و یک مركز خريد يهوديان در پاريس صورت گرفت.

به گزارش نشریه لوموند، دستگاه قضایی فرانسه در حال بررسی نقش هسته تروريستی «ورويه» در حملات پاريس است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.