خبر فوری

درخشش جودوکاران قزاق در نخستین روز مسابقات جایزه بزرگ آلماتی

 نظرها
درخشش جودوکاران قزاق در نخستین روز مسابقات جایزه بزرگ آلماتی
اندازه متن Aa Aa

نخستین روز مسابقات جودوی جایزه بزرگ آلماتی با درخشش ورزشکاران کشور میزبان به پایان رسید.

در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان، مدال طلا از آن اوتگونستسیگ گالبادراخ قزاق شد. این جودوکار در دیدار نهایی در یک نبرد چهار دقیقه ای حریف اهل کره جنوبی خود، کیونگ بو یونگ را به زانو درآورد و ورزشگاه را غرق در شادی کرد.

وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان، محل یکه تازی یوشیرو مارویاما، جودوکار جوان و جویای نام ژاپنی بود. او در فینال دست به کار بزرگی زد و زانسای اسمائلوف، ورزشکاران کشور میزبان را که از حمایت هواداران بهره می برد شکست داد.

اِولین تشوپ سوئیسی مدال طلای وزن منهای ۵۲ کیلوگرم را به گردن آویخت. او در دیدار نهایی از سد ژیل کوهن از اسرائیل گذشت. اِولین تنها به یک دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان احتیاج داشت تا با کسب امتیاز ایپون، حریفش را مغلوب کند.

آرلتا پودولاک از لهستان هم روی سکوی نخست وزن منهای ۵۷ کیلوگرم ایستاد. آرلتا، دارنده مدال طلای مسابقات اروپایی ورشو در یک دیدار پایاپای، رقیب اسپانیایی خود خایونه اکیسوآن را از پیش رو برداشت.

فن روز

اوتمن پاوه از فرانسه هم بهترین فن روز را اجرا کرد. این جودوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم در نخستین مسابقه خود با اجرای یک فن زیبا و کسب امتیاز ایپون، حریف سوئیسی خود اِملی آمارون را شکست داد.

شگفتی روز

الیوس مانزی از ایتالیا هم شگفتی روز را رقم زد. مانزی ۲۰ ساله با شکست جودوکاران کشورهای فرانسه، فنلاند، قزاقزستان و ازبکستان به مدال طلای وزن منهای ۶۰ کیلوگرم رسید. این نخستین مدال طلای مانزی در مسابقات معتبر جهانی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.