خبر فوری

مرکل: تونل گوتهارد فرهنگ ها را به هم نزدیک خواهد کرد

نظرها
مرکل: تونل گوتهارد فرهنگ ها را به هم نزدیک خواهد کرد
اندازه متن Aa Aa

تونل سنت گوتهارد، طولانی ترین تونل ریلی جهان روز چهارشنبه با حضور تعدادی از رهبران کشورهای اروپایی افتتاح شد.

این (تونل) مردم و فرهنگ ها را به یکدیگر نزدیک خواهد کرد و موجب تقویت ارتباط ها می شود

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان از جمله مسافران نخستین قطاری بودند که از این تونل کرد.

این تونل ۵۷ کیلومتری در مدت ۱۷ سال و با هزینه ای معادل ۱۱ میلیارد یورو در زیر کوههای آلپ حفر شده و بخشی از شبکه ریلی به شمار می رود که قرار است شمال و جنوب اروپا را به هم متصل کند. کار ساخت ادامه شبکه ریلی در کشور آلمان هنوز به پایان نرسیده و انتظار می رود عملیات احداث تا سال ۲۰۲۰ به نتیجه برسد.

صدر اعظم آلمان درباره اهمیت تونل گفت: «در حال حاضر بحث های زیادی درباره منطقه شنگن و بحران پناهجویان مطرح می شود، اینکه چطور می توان آزادی رفت و آمد را در اروپا حفظ کرد. این تونل نمونه روشنی است از اینکه چطور شما می توانید راحت تر از ایتالیا و سوییس و در امتداد راین به هلند بروید. این موضوع مردم و فرهنگ ها را به یکدیگر نزدیک خواهد کرد و موجب تقویت ارتباط ها می شود. این به نظر من شگفت انگیز است.»

مراسم افتتاح تونل بامداد چهارشنبه با آتشبازی و هنرنمایی گروههای مختلف آغاز شد و نمایندگان ادیان مختلف نیز در این مراسم حضور داشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.