وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است

 نظرها
وزیر امنیت داخلی آمریکا: فرد مظنون به تیراندازی دالاس تنها عامل این حادثه بوده است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همزمان با ادامه تحقیقات پلیس آمریکا در مورد تیراندازی روز پنجشنبه در شهر دالاس، جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا از فرد مظنون به دست داشتن در این تیراندازی به عنوان تنها عامل این حادثه نام برد. در جریان این تیراندازی پنج افسر پلیس کشته شدند.

فرد مظنون مایکا جانسون، ۲۵ ساله معرفی شده است. او در درگیری با پلیس و بر اثر انفجار رُباتی با قابلیت کنترل از راه دور کشته شد.

استفاده پلیس از اینگونه رُبات ها انتقاداتی را در پی داشته است.

مایک راولینگز، شهردار دالاس می گوید: «از رُبات خودکار برای انفجار و خنثی سازی بمبها استفاده شده بود تا مواد منفجر کننده قوی کار گذاشته شود و بمبها را منفجر کند. او این امکان را داشت که بیرون بیاید که در این صورت ما به او آسیبی نمی رساندیم و یا سر جایش باقی بماند که در آن صورت ما به او آسیب می رساندیم. او گزینه دوم را انتخاب کرد.»

با این حال استفاده از اینگونه رُبات ها منجر به بروز نگرانی هایی در مورد استفاده از تجهیزات و روش های نظامی توسط نیروهای پلیس آمریکا شده است.

از سوی دیگر تظاهرکنندگان جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» روز جمعه در خیابانهای واشنگتن تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان خشونت های اخیر پلیس آمریکا بر ضد مردان سیاهپوست را محکوم کردند.

جنبش «زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد» پس از رشته خشونت های پلیس آمریکا بر ضد سیاهپوستان در شبکه های اجتماعی آغاز شد و پس از آن در سال ۲۰۱۴ با برپایی تجمعات و راهپیمایی های خیابانی به شهرت رسید.